Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane to nastrojowe i klimatyczne osłony, które komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych wnętrzach. Bogata kolorystyka oraz eleganckie i estetyczne wykończenie sprawiają że znajdują uznanie u najbardziej wymagających klientów. Żaluzje produkowane są ze specjalnego gatunku drewna Basswood, czyli lipy występującej na terenach północnej Ameryki. Drewno to jest wykorzystywane w wielu dziedzinach, między innymi do produkcji instrumentów muzycznych oraz naszych żaluzji. W naszej ofercie znajdują się także ciekawe żaluzje wykonane ze specjalnie prasowanego bambusa. W kolekcji Deco –Sun żaluzje drewniane występują w dwóch szerokościach lameli: 25 mm i 50 mm.

Żaluzje 25 mm najczęściej montuje się bezpośrednio na skrzydłach okiennych.

Warto pamiętać że pakiet żaluzji po ich złożeniu zajmuje znaczącą powierzchnię. Dla żaluzji 25 mm pakiet wynosi 13 % wysokości plus 5 cm.

Żaluzje 50 mm zazwyczaj montowane są nad wnęką okienną lub do sufitu. Mogą być wyposażone w drabinkę taśmową, która stanowi dodatkowy element dekoracyjny.

Warto pamiętać że pakiet żaluzji po ich złożeniu zajmuje znaczącą powierzchnię. Dla żaluzji 50 mm pakiet wynosi 10 % wysokości plus 8 cm.